Povinnosť zimných pneumatík a reťazí podľa krajiny

Lotyšsko

Povinné od 1. decembra do 1. marca ( min. hĺbka dezénu je 4mm). Reťaze sa môžu používať len na cestách pokrytých snehom a ľadom.

sníh
 

Luxembursko

Povinné od 1. októbra do 31. marca. Reťaze sa môžu používať len na vozovkách pokrytých snehom a ľadom. Pneumatiky s hrotmi sú zakázané.
 

Macedónsko

Nepovinné. Ak nie je vozidlo vybavené zimnými pneumatikami , musí od 15. marca fo 15 oktobra voziť so sebou reťaze. Pneumatiky s hrotmi sú zakázané.
 

Maďarsko

Nepovinné. Reťaze sú povolené na úsekoch pokrytých snehom a ľadom. Použitie reťazí môže byť aj nariadené aj dopravnou značkou. V zimnom období sa snehové reťaze vo vybavení už pred vstupom do krajiny. Pneumatiky s hrotmi sú povolené.
 

Moldavsko

Od  1. januára 2018 musia mať všetky vozidlá do 3,5 tony pneumatiky na všetkých kolesách. Používanie reťazí sa riadi dopravnými značkami. Pneumatiky s hrotmi sa smú používať na jednom úseku cesty č.21 pri Bad Reichenhalle. Prejazd z Nemecka do Rakúska.

sněhové řetěz
 

Nórsko

Povinné len na úsekoch pokrytých snehom a ľadom. Reťaze sú povinné len na úsekoch pokrytých snehom a ľadom. Pneumatiky s hrotmi sú povolené od novembra do Veľkej noci. V niektorých regiónoch od 16. Októbra do 30. Apríla.
 

Poľsko

Nepovinné. Reťaze sú povolené na cestách pokrytých snehom a ľadom. Na úsekoch označenými príslušnými značkami sú povinné. Pneumatiky s hrotmi sú zakázané.
 

Portugalsko

Nepovinné. Reťaze sú povinné vo vysokých polohách ak to prikazuje značka. Pneumatiky s hrotmi sú zakázané.
 

Rakúsko

Povinné od novembra do 15. Apríla na cestách pokrytých snehom a ľadom. Minimálna hĺbka dezénu je 4 mm. Reťaze sú povolené na cestách pokrytých snehom a ľadom. Pneumatiky s hrotmi sú povolené od októbra do 31. Mája na vyznačených úsekoch.
 

Rumunsko

Povinné od novembra do 31. Marca na vybraných úsekoch. Reťaze sú povolené. Pneumatiky s hrotmi sú zakázané.

Povinnosť zimných pneumatík a reťazí podľa krajiny
Ohodnoťte příspěvek